Hlavicka VODASOFT

O společnosti VODASOFT s.r.o.


Historie

Jednatel společnosti Michal Vodička se věnoval počítačům a programování již během studentských let na vysoké škole. Během studia se naskytla příležitost vybudovat na "zelené louce" informační systém pro Rozhodčí soud při Hospodářské komoře České republiky a Agrární komoře České republiky. První verze programu byla uvedena do produkčního prostředí v roce 1995 a bylo vsazeno na, v tu dobu, nové prostředí operačního systému Windows. Informační systém splnil očekávání zákazníka, je byl dále rozvíjen a vznikl z něj robustní systém, který komplexně zajišťuje všechny funkce pro vedení rozhodčího řízení, jako je např. hlídání lhůt, generování dokumentů, komunikace pomocí datové schránky a spousta dalších funkcí.

Současnost

V roce 2009 byla založena společnost VODASOFT s.r.o., na kterou byly převedeny veškeré aktivity jednatele Michala Vodičky. Kromě programování se společnost zabývá i IT bezpečností. Zaměstnanci jsou certifikovanými specialisty na produkty firem JABLOTRON ALARMS a.s., ZYXEL Communications Corp. a Safetica Technologies s.r.o. Kromě vývoje software se firma zabývá i zabezpečností dat a zabezpečením objektů.

V roce 2014 vznikl na základě opakovaných poptávek na jednoduchý docházkový systém nápad, a to vytvořit poptávaný jednoduchý docházkový systém na hardwaru alarmů JABLOTRON 100, které jsou zcela výjimečné a unikátní jednoduchým a intuitivním ovládáním. Během půl roku byl vytvořen docházkový systém, který byl přihlášen v roce 2015 do soutěže "Vychytávka s JABLOTRON 100", kterou pořádá společnost JABLOTRON ALARM a.s., výrobce uvedeného alarmu JABLOTRON 100. Náš docházkový systém byl oceněn v této soutěži prvním místem a bylo rozhodnuto o podpoře dalšího vývoje této apliakce.